Napíšte nám
Výhody bambusového vlákna

Výhody bambusového vlákna

Tieto výhody bambusového vlákna vás milo prekvapia

Bambus je skvelý univerzálny materiál pre výrobu všetkého možného od domov cez papier až po odevy. Málokto vie, že bambus vlastne nie je strom, ale druh trávy. Milovníci kvalitného oblečenia dobre vedia, že bielizeň z bambusu je príjemná, pohodlná a pekná, bambus však ponúka mnoho ďalších netušených výhod.

 

Zdravie (až) na prvom mieste

Každý materiál má iné výhody a bambusové vlákno nie je výnimkou. V prvom rade je hypoalergénne, zároveň je príkladne priedušné a jeho nosenie minimalizuje prejavy kožných komplikácií. Ak teda hľadáte materiál, ktorý myslí aj na vaše zdravie, je bambus rozhodne skvelou voľbou.

Napríklad každý diabetik potvrdí, že vybrať správnu obuv a ponožky je pre neho dôležité. Bambusové ponožky podporujú mikrocirkuláciu, nedochádza k opuchom a vzniku pľuzgierov a následným poraneniam, ktoré sú veľmi nepríjemné a pre diabetikov i ťažko liečiteľné. Najmä v lete je pre mnoho žien nočnou morou nepriedušné spodné prádlo, ktoré prispieva k vzniku nepríjemných infekcií. Riešenie? Vyskúšajte nohavičky z bambusového vlákna alebo bambusové legíny. Oba tieto kúsky sú priedušné a veľmi príjemné na nosenie.

 

Pohodlie a štýl v jednom

Guľaté vlákna bambusu sú veľmi príjemné a ich nosenie prináša maximálny komfort. Nikde neškriabu a neškrtia, napriek tomu držia na mieste. Pre každodenné nosenie (napríklad do práce, kde musíte sedieť dlhé hodiny) je vhodnou voľbou z bambusového repertoáru kombinácia spodnej bielizne a ponožiek. Pocit komfortu prináša tiež fakt, že bambusové vlákno odvádza vlhkosť dvakrát rýchlejšie ako bavlna. V lete sa v ňom nebudete cítiť prepotení a navyše poskytuje dobrú UV ochranu. V zime v ňom neprechladnete, bambusové ponožky dokážu skvele zahriať.

Nemusíte sa báť, že všetky pozitívne vlastnosti bambusového oblečenia sú draho vykúpené nemoderným vzhľadom. Bambusové legíny kúpite v klasickej čiernej farbe, ktorá je nadčasová, ale odvážnejšie ženy môžu siahnuť aj po vzorovaných kúskoch. To isté platí aj pre ponožky, tie môžu doplniť elegantný oblek alebo sa môžu stať výrazným prvkom v celom outfite.

 

Trvalo udržateľný a dostupný

Ak myslíte na životné prostredie a udržateľnosť, bambusové oblečenie vás milo poteší. Bambus je stopercentne prírodný materiál, ktorý rastie veľmi rýchlo, pomáha proti erózii pôdy a zadržiava vodu v krajine. Jedná sa o prirodzene sa vyskytujúci druh trávy. Vďaka svojej odolnosti vám vydrží bambusové oblečenie veľmi dlho. Vyťahaný pás u legín je minulosťou. Častým praním sa neopotrebujú ani ponožky, zodraté päty u bambusu určite nehrozia. Bambusové oblečenie je skrátka držiak, ktorý s vami prežije dlhé pracovné dni a vyrazí s vami aj na náročný výšľap a stále si zachová svoje skvelé vlastnosti.

V súčasnej dobe nie je múdre plytvať zdrojmi a to platí aj o financiách. Možno sa bojíte, že bambusové oblečenie je drahé, ale opak je pravdou. Za kvalitné ponožky alebo legíny zaplatíte menej ako za tie bavlnené a ešte vám vydržia dlhšie a to nehovoríme o všetkých vyššie spomenutých výhodách.

Ak stále ešte váhate a rozmýšľate nad bambusovým oblečením, tak si spomeňte, že nosením bambusového oblečenia podporíte svoje zdravie, budete vyzerať štýlovo a zároveň nezruinuje našu planétu a svoju peňaženku. A to sa predsa vyplatí.